Hakkımda

Kısaca: Kariyerimi eğitim alanında, psikolojik danışmanlık, rehberlik alanlarında yaşıyorum, öğrendiklerini paylaşmayı seviyorum, yazmaktan da çok mutlu olan bir eğitimciyim. Motivasyonel konuşmacıyım.

Uzunca: Bora Serhat Çelik 2003 yılında başladığım profesyonel meslek yaşantımda uzun yıllar liselere ve üniversitelere hazırlık alanında faaliyet gösteren kurumlarda görev yaptım, çok sayıda Türkiye derecesi başarısı elde eden öğrencilerle motivasyonel çalışmalar ve grup danışmanlığıyla rehberlik ettim.

Liselere ve üniversiteye hazırlık kurslarında ve özel okullarda; rehberlik hizmetleri planlaması ve organizasyonu yönetimi görevlerini yürütüyorum. Veli ve öğrencilere yönelik yayın editörlüğü, sınav koçluğu, aile danışmanlığı, uzaktan eğitim sistem (LMS) editörlüğü, web sayfası ve blog yazarlığı, sosyal sorumluluk faaliyetleri organizasyonlarını ekip arkadaşlarımla yürüttüm.

Eğitim – öğretim kurumlarında öğrenci, öğretmen, veli eğitimlerinde konuşmacı olup veya grup çalışmalarında eğitim liderliği yapıyorum.

Temel değerim yararlı olmaktır. İnsana, yurda ve Dünya’ya yararlı olmayı önemsiyorum. İnsanın yapıp ettiğinde anlam araması gerektiğini düşünüyorum. Ve emeğin; insana, yurda ve Dünya’ya yararlı olunca anlamlı olduğuna inanırım. 15 Mayıs Dünya Aile Günü kutlansın diye de çalışmalar yapıyorum. Yayınlanan kitapları; TEOG Mu? O İş Kolay!’, ‘Beni Heyecanlandırıyorsun SBS’, ‘Senin Başarı Serüveni ve Son Yara Bandı’dır. Eğitim ve gelişim alanında yeni ürünler kaleme almaya, araştırmalar yapmaya, en çok çok da öğrenmeye devam ediyorum.