Kategoriler
MOTİVASYON

DÜN – BUGÜN – YARIN

Geçmişteki tercihlerin, bugünün armağanlarını sunmuştur. Bugün elinde bulunanlar sana kanaat edilmesi zor, pek de hoşnut olduğun şeyler değilse, geçmişteki çabalarının yeteri kadar olmadığını gösterir. Şimdiki hedeflerin ve bunlar için göstereceğin çaba ise gelecekte elde edeceklerini fena halde belirliyor. Yüzde yüz olmasa da yüzde 80 derim.

Bugün sana 1.440 dakika verdi. Bedelsiz. Sırf yaşa diye, sırf sen tasarla diye. 86.400 saniyeden bahsediyorum. Muhteşem bir şey. Dünyanın en zenginine de en fukarasına da verilen, en adil 24 saat. Nesnel koşullar farklı olsa da 24 saatin var.

Bununla ne yapmayı planlıyorsun?

Her günümüzün nasıl yaşanacağı temelde bizim tutumlarımızla belirlenir. Harika bir baba olmayı, anlayışlı bir eş olmayı, çalışkan bir öğrenci, süper etkili bir satıcı, şahane bir anlatıcı, iz bırakan bir tasarımcı veya senin kişisel hayalin neyse onu düşün. Bugün vereceğin kararlar o hayalindeki sene yaklaştırıyor.

Buna ispat istersen aç gözünü ve çevrende işini yaparken kendinden geçen, ortaya alkışlanacak bir ürün koyan, harika bir işe imza atan insanlara bak.

‘Bugün’e odaklan, ‘şimdi’de var ol ve başta kendi yaşantın olmak üzere bu dünyaya olumlu etkini yap. Dün gitgide soluklaşan bir fotoğraf, yarın ise flu, belli belirsiz. Bugün ise net, berrak ve gerçek.Her ne koşulda olursan ol tercihlerinle buradasın. Özetle diyorum ki: Yararlı, cesur, çalışkan ol ve gelecek sana hazırlansın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir