Kategoriler
BİREYSEL GELİŞİM DÜNYA AİLE GÜNÜ

BU GERÇEKTEN KUTLANMAYA DEĞER!

Hani sevgi kurtaracak ya bu Dünya’yı…

Sevgi nereden gelecek? Nerede mayalanacak? Kim mayalayacak? Siyaset mi? Okullar mı? Hangi aygıtlar, hangi yapılar? Verilecek yanıtların tümünün içtenliğine inanıyorum. Ve tüm yanıtları bütünleyen bir kavrama odaklanmayı öneriyorum. Aile.

15 Mayıs Dünya Aile Günü. Öyle pazar-piyasa uydurması değil. Uluslararası kabulü olan Dünya Aile Günü. Elbet “bir gün mü her gün aile günüdür”. Mesele bir gün kutlanmalı meselesi değil. “Farkındalık oluşturmak” için belirlenmiş ilan edilmiş bir gün.

Kutlanmaya gerçekten değer bir gün. Hediye almadan, dışarıda yemek ısmarlamadan. Sadece sarılarak ailenize kutlanabilecek bir gün bugün. Arayın diğer aileleri tebrik edin. Onlarla “Aile günü diye bir şey varmış. Ancak şirketler bu şahane gün onlara para kazandıracak bir şey gibi görünmediğinden işlemiyorlar.” gibi bir şeyler de konuşabilirsiniz. Anneler, babalar, sevgililer günü. Tamam. Eyvallah. Öksüzler, yetimler, yalnızlar… O hediyeleşme günlerinde nasıl da üzülürler? Üzüntülerini “acımıyor ki” diyerek gizlemeye çalışırlar değil mi? Ama aile günü öyle mi? Herkesin “ailem” dediği, diyebileceği sevdikleri var. Kedisi, komşusu, akrabası, mahallesi, okulu, iş yeri, kardeşi, tribünü, ülkesi, çiçekleri, kuşları…

15 Mayıs Dünya Aile Gününüzü Kutlarım. Siz de kutlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir